09-11-2011 Brandweer geeft lezing bij EHBO Amstelveen.
Waar de buitendienst van de EHBO-vereniging Amstelveen nog enkele weken eerder heeft geoefend met de brandweer Amstelveen op hùn locatie, kwam op 9 november de brandweer met een tankautospuit naar de oefenlocatie van de EHBO-vereniging.
an image

De vereniging had aan de brandweer gevraagd om een presentatie te geven aan alle gevorderde EHBO-ers, waarbij uitleg zou worden gegeven over de (technische) hulpverlening bij de brandweer en de eventuele gevaren voor de hulpverleners.
an image
De leden van de EHBO-vereniging waren in grote getalen op deze bijzondere avond afgekomen.

Tijdens de oefeningen bij de brandweer enkele weken eerder kwam naar voren dat de EHBO-ers veel vragen hadden over de gevaren van de airbags in de auto. De brandweermannen Mark en Maarten konden op deze avond helder uitleg geven wat de voordelen van de airbag zijn voor de inzittende, maar de nadelen zijn voor de (professionele) hulpverlening.

Dat een airbag hoort af te gaan na een aanrijding is voor een ieder bekend, maar met welke snelheid, kracht en geluid wisten de meeste hulpverleners niet.
an image
Om deze reden hadden de brandweermannen een test-airbag meegenomen. Met de vingers in de oren, een snelheid van 300 km per uur en een harde knal brachten de brandweermannen de airbag tot ontploffing in de aula van het Keizer Karel College in Amstelveen. Bij de meeste hulpverleners verscheen een lach op hun gezicht.

'Dit heb ik nog nóóit in het echt gezien' en 'Nooit geweten dat het zó een harde knal was' waren enkele uitspraken van de hulpverleners.

Buiten het feit dat de presentatie erg interessant was, werden ook gevaren verteld van het niet af gaan van een airbag. 'Levensgevaarlijk voor de hulpverlening' zegt Mark. 'De airbag is alleen veilig als deze slap hangt. Wij gaan pas de auto in als onze eigen veiligheid zeker is. Daarom zal de brandweer vrijwel altijd zorgen dat er een airbaghoes om het stuur heen gaat en dat we niet met onze handen tussen het slachtoffer en de gordel gaan zitten. Dit is voor jullie als EHBO-er ook van groot belang'.

Na de presentatie en de vragenronde kregen de hulpverleners buiten op het parkeerterrein uitleg over de apparatuur in de brandweerauto en welke materialen er gebruikt konden worden.
an image